Obecnie w czasach, kiedy inflacja przybrała tempo galopujące i w lutym 2023 roku osiągnęła 18,4%, co wiąże się z bardzo wysokimi cenami, wiele rodzin straciło stabilność finansową. Pojawiły się niezapowiedziane wydatki i wiele osób zaczęło szukać wsparcia finansowego. Nie każdy ma możliwość skorzystania z kredytu bankowego, a lombard zawsze się w pobliżu znajdzie i oferuje pomoc.W jaki sposób możesz zastawić towar w lombardzie?

W lombardzie masz możliwość sprzedaży przedmiotu, ale także zastawienia go, czyli dokonania zredukowania prawa rzeczowego określonego na rzecz wierzyciela do chwili spłaty. Zazwyczaj jest to termin jednego miesiąca. Jeśli po tym terminie zobowiązanie nie zostanie uregulowane, rzeczy pozostawione w lombardzie przepadają. Jeżeli zaś osoba, która zastawiła przedmiot w lombardzie, zmieści się w terminie i zapłaci odpowiednią kwotę wraz z prowizją, odzyskuje swój przedmiot.

 

Co najczęściej staje się przedmiotem zastawu?

Najczęściej przedmiotem zastawu w lombardzie stają się rzeczy drobne, aczkolwiek cenne, czyli:

  • zegarki;
  • złoto;
  • perfumy;
  • srebro;
  • biżuteria;
  • oraz wiele innych.

Nie tylko rzeczy drobne trafiają do lombardu, obecnie sporo osób decyduje się na zastawienie sprzętów artykułów gospodarstwa domowego (AGD) oraz sprzętu należącego do grupy RTV, a także telefony, konsole do gier, laptopy i tablety, rowery i smartwatche.

Do lombardu trafiają też antyki, zabytkowe kolekcje, na przykład monet, czy obrazy, porcelana itp.

Co jest największą zaletą korzystania z lombardu?

Największą zaletą korzystania z miejsc takich jak Lombard Expres mieszczący się między innymi w Poznaniu i Warszawie, jest uzyskanie potrzebnego wsparcia finansowego. To bardzo prosty zabieg należy jednak pamiętać, że przedmiot powinien być wartościowy, a lombard ma prawo, go nie przyjąć, nie podając powodu takiej decyzji. Lombard może nie przyjąć na przykład porysowanego smartfona, ponieważ ciężko byłoby znaleźć na niego zbyt.

W lombardzie pieniądze otrzymuje się od ręki, nie tracąc czasu na zbędne formalności i przedstawianie zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy okazać dowód osobisty i przynieść przedmiot. Jeśli lombard go przyjmie, pieniądze otrzymuje się natychmiast.

Lombard to również miejsce, gdzie możesz nabyć ciekawe przedmioty za dobrą cenę, nowe rzeczy objęte są gwarancją producenta, natomiast używane masz prawo zwrócić w ciągu 24 godzin.

Na stronie Lombard Expres można od razu dowiedzieć się, jakie są aktualne ceny skupu złota i srebra. Jeśli nie zna się próby, zostanie to sprawdzone na miejscu. Korzystając z usług lombardu, nie musisz się stresować, tam nikt cię nie ocenia, to miejsce wiele osób wyciągnęło z trudnej sytuacji. Wybrane placówki Lombard Expres czynne są całą dobę.

(Visited 32 times, 1 visits today)