O perfumach niszowych słyszymy coraz częściej. Pojawiają się one już nie tylko na półkach niewielkich perfumerii, ale i dobrze znanych sieciówek. Mimo ich coraz większej dostępności to nadal wyróżniają się one oryginalnością w kompozycji. Czym jednak dokładnie są niszowe zapachy i jakie marki je proponują?Nieskrępowana wolność tworzenia

Perfumy niszowe to te stworzone z pasji i miłości do pięknych zapachów. Z racji tego, że ich twórcy cieszą się niczym nieograniczoną wolnością, to mogą tworzyć wyjątkowe kompozycje na bazie nie zawsze popularnych zapachów.

Odzwierciadlają one ich wizje, a także pozwalają wyrazić inspiracje. Taka praca pozwala tworzyć zapachy, które niekoniecznie muszą przebić się do mainstrimu i zyskać dużą popularność. Brak tej konieczności daje dużą dozę twórczej wolności, która może być wyrażona na różne sposoby.

Po wiele z nich sięga włoska marka Nobile 1942, której pachnidła pojawiają się w niszowej perfumerii  https://amisell.pl/marki-niszowe/nobile-1942/. Nobile 1942 wierna starej szkole perfumiarstwa tworzy perfumy pełne elegancji, które łączą przeszłość z teraźniejszością. Jej twórca Umberto Nobile pierwsze zapachy tworzył, inspirując się zwyczajami, kulturą, historią, oraz artyzmem Włoch.

Niezwykłe źródła inspiracji

Pierwsze perfumy Nobile 1942 powstały w latach 40. XX wieku w Rzymie. Od początku swojego istnienia marka inspirowała się tradycyjnymi metodami kreowania pięknych zapachów. W praktyce oznacza to, że perfumy Nobile 1942 zawierają olejki eteryczne uzyskiwane w naturalnym procesie moczenia, filtracji i destylacji.

Ich zapach to ten, który bezsprzecznie kojarzy się z Półwyspem Apenińskim. Włochy są bowiem największą inspiracją marki Nobile 1942. Nic więc dziwnego, że w perfumach wyczuć można takie akordy jak sól morska, koper, cedr, jałowiec, rozmaryn i całą gamę cytrusów.

Zapachy unisex

Perfumy znajdujące się w propozycjach Nobile 1942 to głównie kompozycje unisex. Oznacza to, że bez przeszkód sięgać mogą po nie zarówno panie, jak i panowie. Ich zapachy pasują każdej osobie bez względu na wiek czy płeć.

Przykładem jednych z uniwersalnych perfum od Nobile 1942 VESPRI AROMATICO, dla której inspiracji należy szukać we włoskiej przyrodzie. Dominują w niej słonowodne i cytrusowe wonie, które kojarzą się z wiatrem po burzy lub letnim klimatem wybrzeża.

Mocniejsze w odbiorze będzie pachnidło Shamal, które zachwyca intensywną wonią jabłka i kadzidła. Miłośnicy perfum pokochają ten zapach za intensywne wonie, które na wskroś przenikają powietrze.

Trwałość i jakość, dzięki wysokiej jakości składnikom

Wierność starej szkole perfumiarstwa sprawia, że Nobile 1942 stawia ona na składniki najwyższej jakości. W kreowanych przez markę zapachach odnaleźć można więc drogocenne wonie i najwyższej jakości składniki.

Pojawiają się one w nucie głowy, serca i bazy. Dzięki temu, że olejki eteryczne wykorzystywane do tworzenia perfum wytwarzane są w naturalnym procesie moczenia, filtracji i destylacji, dają one dziewiczy, niczym niezmącony zapach.

Zachowanie naturalnych procesów produkcji wydłuża też utrzymywanie się aromatu na skórze, a więc przedłuża trwałość pachnidła. Jakość perfum podnosi również dbałość o każdy detal w procesie butelkowania, etykietowania i pakowania produktów.

(Visited 58 times, 1 visits today)