Podróże zawsze oznaczają coś wspaniałego – dzięki nim doświadczamy tego, o czym siedząc w domu możemy tylko pomarzyć. Dlatego chętnie ruszamy w drogę, gdy nadarzy się choćby najmniejsza okazja. Oczywiście to wakacje są czasem, gdy najwięcej osób wsiada w samochód, pociąg, czy samolot, by w wybranym wcześniej miejscu spędzić swój urlop.

Dla ludzi biznesu natomiast wyjazdy to nieodłączna część ich pracy – można powiedzieć, że niemal codzienność. Niezależnie jednak od celu, dla którego ruszamy w drogę, jedną z najważniejszych rzeczy, o jakie musimy się zatroszczyć, będzie odpowiedni nocleg.Mogłoby się wydawać, że dziś, gdy rynek miejsc noclegowych jest tak mocno rozwinięty, znalezienie czegoś przytulnego na jedną lub więcej nocy okaże się dziecinnie proste. Rzeczywistość odbiega jednak od tego, co do tej pory moglibyśmy sądzić – zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, jak wiele czynników może mieć w tym przypadku wpływ na nasze zadowolenie.

By ustrzec się mniejszych – lub co gorsza – większych nieprzyjemności, należy poświęcić nieco czasu na określenie własnych potrzeb, a także rzetelny przegląd dostępnych propozycji. Dlatego też niżej postaramy się zamieścić subiektywny przegląd błędów, jakie najczęściej zdarza się nam popełniać podczas wyboru hotelu.

Zlekceważenie znaczenia lokalizacji

Pierwsza pozycja na naszej liście z pewnością nie będzie dla nikogo zaskoczeniem – w przypadku jakichkolwiek nieruchomości lokalizacja ma zawsze kluczowe znaczenie. Czasem skuszeni ceną, lub zapomniawszy bliżej zaznajomić się z mapą, zdecydujemy się na obiekt położony tak, że o szybkim dostaniu się do najważniejszych dla nas atrakcji będziemy mogli zapomnieć.

Znakomicie – w przypadku gdy hotel oddalony jest nieco od centrum – gdy w jego pobliżu znajdują się liczne przystanki transportu zbiorowego, bądź też, jeśli podróżujemy własnym autem, przecinają się najważniejsze arterie komunikacyjne.

Może zdarzyć się i tak, że dla niektórych najlepszym rozwiązaniem okaże się rezerwacja noclegu w ścisłym śródmieściu, co sprawi, że właściwie wszędzie będą w stanie dotrzeć na własnych nogach.

Przeoczenie opinii wcześniejszych gości

Jeżeli wyboru hotelu dokonujemy w wielkim pośpiechu, być może zdarzy się nam przeoczyć opinie, jakie w internecie zamieścili wcześniejsi goście. Poznanie zdania innych osób niejednokrotnie może nas uratować przed złym wyborem.

Pamiętajmy, że przeczytanie kilku, czy kilkunastu krótkich tekstów nie zajmie nam przecież zbyt dużo czasu, w konsekwencji zaś zaoszczędzi potężnych rozczarowań. Choć niektóre z negatywnych recenzji będą z pewnością przesadzone, nie powinniśmy zignorować powtarzających się narzekań na dany element noclegu.

Brak zainteresowania ofertą gastronomiczną

Jak powiedział nam pracownik  gdańskiego hotelu Amber:Jednym z większych benefitów pobytu w naprawdę dobrym hotelu będzie obecność znakomitego zaplecza gastronomicznego. Z drugiej strony jego brak może okazać się wyjątkowo dotkliwy, szczególnie gdy nasze dni należą zazwyczaj do wyjątkowo intensywnych.

Naprawdę wielkim ułatwieniem może okazać się postawienie na ofertę, w której cenę zostało już wliczone pożywne śniadanie. Możliwość późniejszego, wieczornego posilenia się i zrelaksowania w znajdującej się na terenie obiektu restauracji także będzie czymś wartym polecenia”.

Podsumowując, jeśli zdecydujemy się na hotel, w którym brakuje podstawowych kulinarnych atrakcji, nasz pobyt prawdopodobnie okaże się problematyczny.

Nie zagłębienie się w listę udogodnień

Pokój, jaki wykupimy stanie się na określony czas naszym domem, warto więc, by oferował dokładnie to, czego potrzebujemy. Nie ma przecież sensu męczyć się w pokoju, który nie jest w stanie zaspokoić naszych elementarnych potrzeb.

Jeśli niewystarczająco wczytamy się w listę udogodnień, jakie posiada dany apartament, na miejscu może czekać na nas niemiła niespodzianka. Pamiętajmy również, że ilość gwiazdek to nie wszystko – w końcu poszczególne placówki oznaczone tą samą ich liczbą zazwyczaj znacznie się od siebie różnią.

Sprawdźmy więc koniecznie, czy pokój hotelowy, jaki rozważamy jest nam w stanie zaoferować na przykład zestaw kosmetyków, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, bezpłatne Wi-Fi, czy odpowiednio częstą wymianę pościeli.

(Visited 252 times, 1 visits today)