Jeśli zadajesz sobie pytania „dlaczego mój pies mnie nie słucha?”/„dlaczego on/ona się tak zachowuje?” i masz wątpliwości co do prawidłowego funkcjonowania zachowania Twojego zwierzaka – to warto udać się do psiego behawiorysty w Gdańsku, który zajmuje się profesjonalnym szkoleniem psów.

Problemy niestety same się nie rozwiązują. Czasami potrzeba wiedzy i zaangażowania specjalisty w danej dziedzinie, aby ułożyć właściwy plan działania dostosowany do potrzeb właściciela jak i psa.Dlaczego psy nas nie słuchają?

Pies nie rozumie ludzkiego języka tak samo jak my nie rozumiemy szczekania. Psy rozumieją gesty, sposób poruszania się, obserwują ruchy ludzi. Psi Behawiorysta Gdańsk wyjaśnia, że psa trzeba tego nauczyć, krok po kroku.

Właściciel musi być konsekwentny i odpowiedzialny. Dopiero potem można to połączyć ze słowami jak m.in. siad czy przynieś. Nasz pupil też musi zacząć słuchać swoich właścicieli. Warto zacząć od smakołyka w dłoni, jednak należy się to psu dopiero za wykonane zadanie albo próbę.

Jeżeli pies zacznie reagować na nasze gesty to następnie można spróbować łączyć je ze słowami. Jednak do tego potrzeba cierpliwości, zaangażowania i wiedzy. Psi behawiorysta jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o pomoc w wychowywaniu czy zmiany zachowania psa. Posiada specjalistyczną wiedzę z zoologii, weterynarii czy psychologii zwierzęcej. Najważniejsze są chęci i troska opiekuna.

Czym zajmuje się zawód behawiorysty?

Zawód behawiorysty stale się rozwija. W końcu popyt określa podaż. Ludzie już systematycznie  zgłaszają się do specjalistów w tej dziedzinie. Opiekunowie zwierzaków coraz częściej pragną, aby ich życie z swoim zwierzakiem było udane, bez problemów, aby pies rozumiał nakazy, rozkazy, prośby, a także stan troski.

Znane przysłowie mówi, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Ale także pies musi zacząć zauważać kto jest jego przyjacielem.

 

Odpowiedzialny i umiejętnie wykwalifikowany behawiorysta postara się jak najlepiej rozpoznać i zrozumieć charakter psa, zwłaszcza jeśli chodzi o psa ze schroniska. Lata praktyki, zdobyte certyfikaty pozwolą na głęboką analizę, dzięki której właściciele dowiedzą się więcej o swoim czworonogu.

Behawiorysta psów Gdańsk współpracuje na wielu płaszczyznach jeśli chodzi o stan psa. Pies może być schorowany, stary, szczeniak, agresywny, przestraszony. Stara się stworzyć więź, dzięki której zrozumie psa i stworzy plan działania.

https://neuropies.pl posiada w swojej ofercie wiele możliwości, które mogą sprzyjać lepszej relacji między Tobą a Twoim pupilem. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Psa trzeba zrozumieć i się nim zaopiekować. Uda się go nauczyć. Wymaga to tylko systematyczności, wiary w swojego zwierzaka i jak najlepszej porady specjalisty od szkolenia psów – behawiorysty!

(Visited 83 times, 1 visits today)