Walka ze zbędnymi kilogramami często przypomina prawdziwą bitwę. Z tego nierównego starcia niestety wiele osób wyszło na tzw. tarczy, popełniając wcześniej różne dietetyczne błędy. To właśnie między innymi przez tych „poległych” wytworzyło się wiele mitów dotyczących odchudzania, które zazwyczaj nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą. Chcesz wiedzieć, jakie nieprawdziwe opinie o byciu na diecie najczęściej są powtarzane przez ludzi? Sprawdź, zanim którakolwiek z tych plotek skutecznie zniechęci Cię do dalszej walki z nadwagą!

 

Mity o odchudzaniu powielane są na każdym kroku – w telewizji, prasie, Internecie oraz w zwykłych codziennych rozmowach. Warto zdać sobie sprawę z tego, że wiele tych powtarzanych w kółko „mądrości” nie ma za wiele wspólnego z prawdą. Oto 5 najczęstszych mitów dotyczących odchudzania! Koniecznie zobacz je już teraz!

 „Suplementy diety to ściema!”

Wiele osób powtarza, że suplementy diety, które mają zapewnić nam szczupłą i atrakcyjną sylwetkę, to tak naprawdę nic nie warte pastylki, niemające żadnego wpływu na pracę naszego układu trawiennego. To oczywiście nieprawda! Suplementy diety (np. te robiące ostatnimi czasy prawdziwą furorę – oparte na piperynie lub zielonym jęczmieniu) mogą okazać się niezwykle pomocne w trudnej walce z nadwagą. Ich działanie faktycznie wpływa na regulację procesów trawiennych i ułatwia niwelowanie tkanki tłuszczowej. Ważne jednak jest to, żeby traktować suplementy jako dodatki – bez przestrzegania odpowiedniej i zdrowej diety, a także bez systematycznych ćwiczeń, nie ma mowy, by same suplementy zrzuciły za nas nadwagę.

 „Jedz same owoce i warzywa!”

Bardzo popularny mit dotyczący odchudzania. Oczywiście, warzywa i owoce są niezwykle zdrowe i zdecydowanie jemy ich na co dzień zbyt mało. Jednak nie można oprzeć diety odchudzającej tylko na tego typu produktach. Przede wszystkim zdrowe menu to zbilansowane menu, które dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne wartości odżywcze w odpowiedniej ilości. Na dodatek wiele osób zapomina, że owoce są niezwykle bogate w cukry, a te z diety należałoby wyeliminować!

 „Pamiętaj, produkty tylko light!”

To że dany produkt został nazwany „light”, wcale nie oznacza, że pomoże on nam w walce z nadwagą. Często skład tego typu artykułów jest bardziej szkodliwy, niż ich zwykłe „nieodchudzające” odpowiedniki. Jeśli więc chcesz zadbać o to, by Twoją dietę wypełniały tylko wartościowe produkty, czytaj ich składy zamieszczone na etykiecie! Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że w Twoim menu nie pojawiają się jakieś pseudozdrowe artykuły spożywcze

 „Zero tłuszczu!”

Tłuszcz zawsze kojarzy nam się z niezdrowym i tuczącym jedzeniem rodem z fast foodów. Oczywiście, należy w trakcie odchudzania ograniczyć spożycie tłuszczy, ale ich całkowite omijanie to zdecydowany błąd. Niektóre tłuszcze są bowiem bardzo dobre dla zdrowia i ogólnej aktywności psychofizycznej. Przykładem są chociażby te z grupy omega-3 i omega-6.

 „Musisz trochę pogłodować!”

Ograniczyć jedzenie, a całkowicie go zaprzestać, to dwie zupełnie różne sprawy. Ekstremalne odchudzanie się to często popełniany błąd, który w skrajnych przypadkach może okazać się bardzo niebezpieczny. Organizm musi mieć zapewnione dostarczenie odpowiedniej ilości jedzenia, by mógł wytworzyć energię. Jedzenie o stałych porach reguluje także pracę układu trawiennego, więc głodówka jest jednoznaczna z jego rozstrojeniem.

Czy któryś z tych mitów jest Ci znany? Od teraz będziesz wiedzieć, że tego typu historie należy czym prędzej wsadzić między bajki. Nie daj się demotywować i odchudzaj się efektywnie!

 

Artykuł został przygotowany przez właściciela strony Zdrowe odchudzanie – piperynaplus.pl
(Visited 431 times, 1 visits today)