Zaaranżowanie idealnej sypialni, która będzie wygodna, spokojna i przytulna, to proste zadanie. Pod warunkiem, że mamy pod ręką akcesoria i przedmioty, pozwalające nam efektywnie i stylowo zaprojektować jej wnętrze.

Odrobina natury, miękki dywan i wygodny materac, na którym rozpościera się pościel z ulubionej tkaniny – taka sypialnia sprawi, że będziesz za nią tęsknił cały dzień. Dziś przeczytasz o tym, jak szybko ją zaaranżować.Więcej światła, poproszę – lampy nocne

Całkowita ciemność w sypialni nie zawsze musi działać kojąco i sprawiać, że zasypiamy jak niemowlęta. Każdy z nas jest inny – jedni przed snem chcą poczytać książkę, a drudzy posłuchać relaksujących odgłosów wiatru lub deszczu.

Dlatego warto znaleźć miejsce na lampy nocne w okolicy łóżka. Wybierzmy te, które dają ciepłe, przytulne światło, ale w przygaszonym natężeniu. Z kolei, gdy lubimy delektować się muzyką, nowoczesne lampy z wbudowanym głośnikiem wifi zapewnią nam nie tylko sprzyjające zaśnięciu klimatyczne oświetlenie, ale i czyste brzmienie ulubionych kawałków, usypiających nas niczym kołysanka.

Kołdra dla zmarzlucha – miękka i ciepła

Zimą każdy z nas zamienia się w zmarzlucha, któremu trudno się ogrzać. Dlatego w przytulnej sypialni nie może zabraknąć idealnej kołdry. Takiej, która zapewni nam idealną temperaturę i nie przegrzeje naszego organizmu.

Najlepsza będzie ta z wypełnieniem wełnianym – idealnie chłonie wilgoć i jednocześnie perfekcyjnie cyrkuluje powietrze. Dzięki niej, zaśniesz jak dziecko bez względu na pogodę za oknem.

Rolety, zasłony i żaluzje – porządna ciemność w sypialni

Rolety, zasłony i żaluzje – na różne sposoby staramy się odizolować od ulicznych lamp lub wschodzącego słońca, które budzi nas ze snu w niedzielne, leniwe poranki. Warto wiedzieć, że wybierając zasłony z grubych tkanin, od razu gwarantujemy sobie lekkie wyciszenie wszelkich odgłosów z zewnątrz.

Materac – wygoda ponad wszystko

Królem każdej sypialni jest materac. To od niego zależy jakość i wygoda naszego snu. Dlatego w pierwszej kolejności wybierzmy materac, który będzie dopasowany do naszej wagi, wzrostu i pozycji snu. Przykładowo, idealne podłoże dla osoby, która śpi sama, to materac 100×200. Z kolei dla par, najlepszy będzie ten o wymiarach 200×200 lub 180×200.

(Visited 93 times, 1 visits today)