Kultura japońska jest niezwykle rozbudowana pod każdym względem. To bogate źródło inspiracji. Japonia posiada bardzo ciekawy folklor, wierzenia i historię. Jednym z bardzo popularnych dzieł Japończyków jest niewątpliwie manga i anime.Czym jest Manga i Anime?

Mangę najłatwiej jest skojarzyć z japońskim komiksem. Jest to typowa dla Japonii sztuka rysowania i malowania. Pojęcie Mangi jest bardzo rozbudowane. Może ona przybierać różne formy literackie i gatunki. Japoński komiks jednak różni się znacząco od np. amerykańskiego.

Strony mangi zazwyczaj są czarnobiałe z pewnymi wyjątkami. Często bywa tak, że koloruje się jedynie okładki i kilka pierwszych stron. Wyjątkami są oczywiście wydania specjalne. Zasadniczą różnicą między Mangą a amerykańskim komiksem jest sposób czytania. Mangę czyta się bowiem od prawej do lewej. Japoński komiks jest również wzorem dla autorów anime.

Anime – Sztuka japońskiej animacji

Manga jest materiałem źródłowym anime, czyli filmów i seriali animowanych. Animacje te nie zawsze są idealnym odwzorowaniem mangi. Często autorzy zmieniają niektóre rozwiązania na rzecz swojej wizji. Odcinki anime całkowicie niezwiązane z mangą nazywa się filerami. Często występują one w animacjach typu Shōnen (Naruto, Dragon Ball, Bleach itd.).

Gadżety i ubrania dla fanów mangi i anime

Świat mangi i anime jest niezwykle rozbudowany, tak samo, jak zresztą cała kultura japońska. Japońskie animacje mogą mieć tematykę walki ze złem przy pomocy magicznych mocy, jak też przedstawiać zwykłe życie szkolne danych bohaterów.

Ta różnorodność sprawia, że fanów japońskiej popkultury nazywanych Otaku nie brakuje. Chcąc wpleść do swojego życia nieco klimatu japońskiego, warto zdecydować się na różnorodne ubrania i gadżety anime z japonia.teetres.com/kat/534-kawaii-sklep-wszystkie-ubrania-anime-produkty-dla-otaku/.

Bluzy Anime – Co można znaleźć w sklepach?

Bluzy Anime to jeden z najpopularniejszych gadżetów dla Otaku. Świetnie sprawdzą się jako prezent dla fana japońskiej popkultury. Tematyka bluz może przybierać różną postać. Wybierając bluzę dla kogoś, warto zorientować się jaki klimat anime ta osoba preferuje.

Bluzy dostępne są w stylu kawaii, senpai, baka, lub yandere. Znaleźć można oczywiście również bluzy z nadrukowanymi ulubionymi bohaterami anime typu Shōnen. Wiele sklepów oferuje również możliwość wygenerowania własnego nadruku.

Maseczki z motywem Anime

Pomimo tego, że w Polsce noszenie maseczek dobiegło końca, tak Japończycy inaczej podchodzą do tego tematu. Nawet przed wybuchem pandemii koronawirusa mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni nosili maseczki z różnych powodów.

Jeżeli chcesz wnieść nieco japońskich zwyczajów do swojego życia, to zastanów się nad zakupem maseczki. W sklepach dla Otaku znaleźć można maseczki z motywami z ulubionych anime i mang. Dostępne są również maseczki ze śmiesznymi motywami, które wniosą nieco radości do codziennego życia. Jeżeli chcesz zadbać o to, aby w czasie przeziębienia nie zarazić przez przypadek kogoś to zdecyduj się na maseczkę w stylu anime.

Najróżniejsze gadżety dla Otaku

Gadżetów dla Otaku jest bardzo wiele. Są to nie tylko ubrania anime czy maseczki. W ofertach sklepów o tematyce japońskiej popkultury znaleźć można najróżniejsze akcesoria. Popularne są np. piórniki, plecaki czy też inne wyposażenie szkolne.

Wybór kubków do ciepłych napoi również jest bardzo obszerny.

Niezależnie czy szukasz fartucha kuchennego z nadrukiem Son Goku, czy też akcesorii w stylu death march kara hajimaru isekai kyousoukyoku, na japonia.teetres.com z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

(Visited 86 times, 1 visits today)