Każdy z nas zna to niestety z autopsji – zapakowanie nawet idealnie wyprasowanych ubrań do torby wiąże się z koniecznością kolejnego prasowania zagnieceń po ich wyciągnięciu. Albo z koniecznością chodzenia w ciuchach zmiętych – co zdarza się często na wakacjach, gdy żelazka w pokoju hotelowym, albo wynajętym domku po prostu nie ma. Istnieje jednak torba, która pozwoli na zredukowanie zagnieceń – specjalna torba na garderobę! Czy warto ją kupić? 

Wreszcie bez kłopotu

Nie tylko na wakacjach chcemy wyglądać ładnie – by dobrze wyjść na zdjęciach i po prostu czuć się komfortowo. Jeszcze istotniejsza jest odpowiednia prezencja podczas jakichś wyjazdów służbowych, a każdy mężczyzna doskonale wie, jak wyraźnie każde zagniecenie widać na garniturze, albo eleganckiej koszuli.

Podobnie garsonki czy sukienki koktajlowe – w ogóle niektóre eleganckie stroje – wykonywane są czasem z łatwo mnących się materiałów. Nie trzeba wcale wozić ze sobą żelazka, ani w panice go pożyczać na miejscu – wystarczy wcześniej zainwestować w odpowiednią torbę i odpowiednio ułożyć w niej zabierane rzeczy.

Taka torba-garderoba pozwala na zapakowanie nawet kilku garniturów, sukienek czy sukni – i to bez najmniejszego dla nich uszczerbku. Ponadto posiada zwykle liczne przegródki, w których można wygodnie rozmieścić inne części ubioru – na przykład biżuterię, albo krawaty.

W ten sposób każdy element posiada oddzielne miejsce, dzięki czemu łatwo mamy do wszystkiego dostęp – nie musimy wcale wypakowywać swoich rzeczy w hotelu, po to by niedługo później znów musieć je składać. Nie musimy również wszystkiego wyciągać, ażeby znaleźć jakąś jedną, zagubioną rzecz – przegródek jest dość, by wszystko znalazło swoje miejsce i było łatwe do znalezienia.

Na garderobę i nie tylko

Wiele osób powie, że taka torba nie jest im potrzebna – wszak będą musieli zabierać ze sobą drugą, by spakować pozostałe, potrzebne im rzeczy. Nie jest to jednak prawda – w torbach na garderobę są specjalne przegródki, w których można zmieścić nawet takie akcesoria jak suszarka czy prostownica. Dobrą książkę, dokumenty czy laptopa możemy zabrać do małej torby podręcznej. Czego zatem więcej trzeba?

Torby na garderobę są z pewnością dobrym pomysłem – zwłaszcza jeśli sporo podróżujemy. Otwarta torba jest zawsze bardzo duża, posiada specjalne wieszaki, dodatkowe przegródki oraz oddzielne pokrowce do pakowania. Szkielety takich walizek są zawsze wykonywane z solidnych tworzyw, by dobrze chronić wnętrze. Świetne torby tego typu sprzedaje firma Sumatra – torby podróżne od nich są w dodatku lekkie, dzięki zastosowaniu technologii ShellTech. Sklep z walizkami Sumatra oferuje również mnóstwo innych walizek i podręcznych bagaży – warto jednak zainwestować przede wszystkim w torbę-garderobę, ażeby ustrzec się problemów ze zmiętymi ubraniami w przyszłości.

(Visited 134 times, 1 visits today)