SEO (ang. search engineoptymalizacja) to proces pozyskiwania ruchu z “darmowych”, “organicznych”, “redakcyjnych” lub “naturalnych” wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa pozycja naszej strony na liście wyników wyszukiwania, tym więcej odwiedzających ją użytkowników.

SEO pomaga poprawić widoczność witryny lub strony internetowej w “niepłatnych” lub naturalnych wynikach wyszukiwania – często określanych jako “organiczne” lub “algorytmiczne” wyniki – poprzez włączenie odpowiednich słów kluczowych i fraz do treści strony internetowej oraz metadanych.

SEO może również pomóc witrynom osiągnąć wyższą pozycję na stronie wyników wyszukiwania poprzez optymalizację organiczną, co zwiększa ruch na stronie. 

Mówiąc prościej, kiedy użytkownik wpisuje zapytanie w wyszukiwarce, strona zajmująca najwyższą pozycję w odpowiedzi na to zapytanie ma lepsze “SEO”. Kiedy wpisujemy stronę internetową lub frazę kluczową do paska wyszukiwania Google, Google daje nam swoje najlepsze przypuszczenie, jaka strona może być istotna w oparciu o ich algorytm.

W skrócie: SEO pomaga ludziom łatwiej znaleźć naszą stronę w sieci, umieszczając ją wyżej w zapytaniach wyszukiwarek.

Pozycjonowanie stron internetowych – czym jest agencja SEO Bochnia

Agencja SEO będzie ściśle współpracować z nami i/lub naszym zespołem marketingowym, aby zmaksymalizować ruch na stronie. Krótko mówiąc, agnencja SEO pomoże poprawić widoczność naszej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania poprzez wdrożenie sprawdzonych strategii i technik SEO w celu optymalizacji treści naszej strony dla głównych wyszukiwarek.

Czy SEO jest korzystne dla biznesu – pozycjonowanie stron internetowych

Tak. Dla większości firm niezwykle ważne jest, aby być znalezionym przez jak największą grupę odbiorców w celu zmaksymalizowania ruchu i konwersji z wyników wyszukiwania. Może to często wymagać znacznej ilości pracy związanej z architekturą informacji, tworzeniem treści i optymalizacją.

SEO pomaga firmom pozycjonować ich strony na wyższych pozycjach w SERP-ach, co oznacza, że więcej potencjalnych klientów odwiedzi naszą stronę. Oznacza to również, że będziemy mieć stały dopływ powracających odwiedzających, co zapewnia bardzo pożądaną “rozpoznawalność marki”. W skrócie, silna pozycja w organicznym wyszukiwaniu daje możliwość przechwycenia nowych leadów, którzy mogli nie być świadomi naszych produktów lub usług przed ich początkowym wyszukiwaniem.

Ogólnie rzecz biorąc, bez wcześniejszej promocji lub działań marketingowych, firmy odnotowują wzrost ruchu w sieci od 20% do 100% w ciągu sześciu miesięcy. W przypadku strony, która jest już na szczycie wyników wyszukiwania, można spodziewać się nawet 10-krotnego wzrostu ruchu w ciągu roku.

Pozycjonowanie lokalne Bochnia – jak mogę poprawić swoją witrynę pod kątem wyszukiwań lokalnych?

Po pierwsze, warto wiedzieć, co Google uważa za “lokalne” – najprościej mówiąc, jeśli ktoś szuka w pobliżu fizycznej lokalizacji naszej strony, to takie zapytanie zostanie uznane za “lokalne”. Oznacza to, że użytkownik może mieć pomysł na to, którą witrynę chciałby odwiedzić, lub po prostu chcą znaleźć “najbliższy” sklep lub usługę.

Pozycjonowanie stron internetowych – jakie są niektóre z powszechnych mitów na temat SEO?

SEO to nie magia… Wymaga ciągłego wysiłku od tych, którzy wdrażają je w imieniu swoich klientów, jak również ciągłych wysiłków marketingowych od tych właścicieli stron, którzy wykorzystują organiczne rankingi wyszukiwania jako część ciągłej strategii marketingowej. W skrócie – wiele firm myśli, że po prostu mając “SEO”, ruch na stronie internetowej przyjdzie ot tak. To nie może być dalsze od prawdy! Podczas gdy SEO rzeczywiście odgrywa dużą rolę w zwiększaniu widoczności strony internetowej, skuteczne wdrożenie SEO wymaga znacznie więcej pracy niż się może wydawać.

Agencja SEO lub firma nie może sprawić, że słowa kluczowe na stronie internetowej będą działać dla wszystkich. Skuteczna strategia słów kluczowych na stronie internetowej powinna być stosowana w połączeniu z innymi działaniami optymalizacyjnymi na stronie internetowej. Żadna taktyka SEO nie działa dla każdej witryny lub strony internetowej – zawsze najlepiej jest skonsultować się z doświadczoną, profesjonalną agencją SEO przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu optymalizacji witryny.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/

(Visited 32 times, 1 visits today)