Wiosna to pora zmian i porządków. Jak co roku zweryfikujemy naszą ofertę i wprowadzimy kilka nowości, które swoją innowacyjnością zasługują na wyróżnienie. Wiosna to również czas na ocenę, które z produktów cieszą się wyjątkową popularnością. Warto poświęcić szerszą uwagę tym właśnie produktom, ponieważ swoją niezawodnością wypracowały najwyższe uznanie klientów.



Pompy obiegowe i cyrkulacyjne Grundfos i Cirkula

Wśród oferty pomp, jakie znajdują się w sklepie internetowym Proterm, znajdziemy dwie marki: Circulla oraz Grundfos. Pierwsza marka Circulla, klasyfikowana jako ekonomiczna o doskonałych parametrach jakości i żywotności.

Marka Circulla jest naszą  odpowiedzią na duże zapotrzebowanie ze strony segmentu deweloperskiego, w którym najważniejsze są dwa elementy; cena oraz wieloletnia żywotność pomp.

W dzisiejszych czasach renoma wykonawcy i to, co oferuje swoim klientom, istotnie wpływa na jego sukces. Czasy, w których kupowano dziurę w ziemi bez względu na to co i kiedy w niej powstanie, szczęśliwie minęły i dziś deweloperzy chcący utrzymać swoją pozycję na rynku, oferują wachlarz usług znacznie wykraczający poza standardowe wykończenie deweloperskie.

Dziś poza dobrym wykonaniem, liczy się również otoczenie, jego aranżacja, dostęp do stref relaksu, placów zabaw, czy kwestie bezpieczeństwa najbliższego otoczenia. Monitoring, prywatne garaże i komórki lokatorskie, ale również dostęp do punktów ładowania samochodów elektrycznych. Tak aktualnie wygląda wyścig deweloperów o palmę pierwszeństwa.

 

Wysokojakościowe pompy cyrkulacyjne Circulla

Nasz segment dotyczy instalacji wodnych i grzewczych oraz ich niezawodnemu działaniu. Współpracujące z nami firmy instalacyjne i deweloperskie mogą liczyć na pełne wsparcie serwisowe w trakcie ochrony gwarancyjnej oraz wsparcie pogwarancyjne. Serwis 48h w domu u klienta przekonuje nieprzekonanych.

Marka Circulla oferuje pompy cyrkulacyjne przeznaczone do zapewnienia ciepłej wody użytkowej w każdym punkcie odbioru, zawsze ciepłej i zawsze bezpiecznej bakteriologicznie.

Pompy cyrkulacyjne dostępne są zarówno w popularnej wersji z ręczną regulacją prędkości – seria PC25/40-80, PC32/60-80, jak i w wersji z elektroniczną regulacją prędkości – serii Torio.

Pompa posiada korpus ze stali nierdzewnej, obudowę z tworzywa, wirnik z kompozytu, oraz ceramiczne łożyska, pompa posiada fabrycznie zamontowaną wtyczkę, dzięki czemu jej montaż jest banalnie prosty.

Pompy elektroniczne przyczyniają się do znacznej redukcji zużycia energii elektrycznej nawet o 80%. Pomimo wszechstronności wykorzystania pomp elektronicznych, w dalszym ciągu stosuje się pompy o ręcznej nastawie prędkości obrotowej.

Wynika to z wielu zmiennych czynników jak niestabilność ciśnienia w sieci miejskiej, łączenie instalacji o różnej pojemności, zmienna ilość odbiorników, itp.

Należy wspomnieć, że pompy cyrkulacyjne w wersji 3-biegowej z powodzeniem mogą być również stosowane jako pompy obiegowe w instalacji grzewczej centralnego ogrzewania. Korpus żeliwny pomp Circulla pokryty jest szkliwem „GLAZE 221”, patent, który dopuszcza stosowanie pomp w kontakcie z wodą użytkową, umożliwia montaż pompy również w układzie c.o.

Pompa podobnie jak seria Torio wyposażona jest fabrycznie w przewód z wtyczką oraz dodatkowo komplet półśrubunków i uszczelek.

 

Polecane przez fachowcow pompy obiegowe Circulla

Pompy obiegowe to druga podstawowa oferta marki CIRCULA. W ramach tej grupy oferujemy serie MERCURIO, GALIO, HELIO oraz CIRCULLA. Wszystkie pompy posiadają elektroniczną regulację charakterystyki pracy.

Pompy posiadają 6 zmiennych trybów pracy oraz funkcję AUTO. Tryb ten automatycznie dostosowuje ciśnienie i wydajność pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji. Kolejne cztery tryby umożliwiają utrzymanie stałej prędkości obrotowej, stałego ciśnienia, stałej wysokości podnoszenia w wyższym lub niższym punkcie charakterystyki pracy, a także tryb nocny, który w dwie godziny po uruchomieniu tej funkcji, wprowadza pompę w tryb zmniejszonej wydajności z obniżonym zużyciem energii 5-10W.

Tryb ten po upływie 7 godzin zostaje automatycznie wyłączony i pompa powraca do stanu nastawy sprzed włączenia funkcji „NOC” Specjalna tuleja serwisową umieszczoną osiowo względem wału, umożliwia dodatkowe odpowietrzenie oraz awaryjny rozruch pompy w przypadku nagłego zatrzymania np. wskutek zablokowania ciałem obcym wirnika.

Poza tym konstrukcja pomp elektronicznych Circulla umożliwia samoodpowietrzenie instalacji. Pompy idealnie nadają się do pracy w systemach centralnego ogrzewania, klimatyzacji, pomp ciepła, oraz solarnych.

Parametry pracy są takie same jak dla popularnych pomp o ugruntowanej pozycji rynkowej takich jak np. Grundfos. Temperatura cieczy od -10 °C do 110° C, ciśnienie robocze 10bar, dopuszczalna temperatura otoczenia  40° C. Korpus żeliwny, obudowa silnika wykonana z aluminium, wał i łożyska ceramiczne.

Propozycja dla najbardziej wymagających klientów – pompy Grundfos

Dla bardziej wymagających klientów oferujemy pompy firmy Grudnfos. Marka jest tak popularna, że bardzo wielu klientów myśląc pompa mówi Grundfos. Podobnie jak w przypadku podgrzewaczy gazowych, które bez względu na markę, potocznie i tak nazywane są „Junkersami”.

Analogię znajdziemy również w przypadku głowic termostatycznych, rynek jest nasycony wieloma produktami, ale i tak klienci zawsze proszą o „Danfoss”.

Wracając do pomp Grundfos, marka ta posiada kilka sztandarowych modeli, znanych i cenionych od lat. Wodę użytkową dostarczają słynne pompy UPS, obecnie w wersji „N” (poprzednio „B”). Skrót „N” oznacza oczywiście wykonanie korpusu ze stali nierdzewnej. Do najbardziej popularnych należą pompy UPS25/40N, 25/60N, oraz 32/80N.

Dwa pierwsze stosowane są w gospodarstwach domowych lub niewielkich obiektach usługowych, natomiast model UPS32/80N zazwyczaj pracuje w dużych obiektach użyteczności publicznej jak szkoły, szpitale, domy dziennego pobytu, itp.

Najmniejszą z pomp cyrkulacyjnych, stosowaną głównie w domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych jest pompa UP 15-14BPM. Pompa ma niewielkie wymiary zarówno montażowe (długość montażowa zaledwie 80 mm) jak i przyłącza (1/2”), waga to niespełna 1kg, ciśnienie robocze pracy to max. 10bar, temperatura tłoczonej cieczy od 2 do 95°C.

Pompa pracuje tylko w jednym trybie, za to pobór mocy jest niewielki i wynosi 0,07A. (5-8W) Korpus wykonany jest z mosiądzu a wirnik podobnie jak w serii Circulla z kompozytu. Cichą i bezawaryjną pracę zapewnia silnik z magnesem trwałym.

Mała pompa o niewielkich gabarytach i odpowiedniej cenie dostarczy ciepłą wodą w każdym punkcie odbioru wody. Dzięki tej pompie unikniesz irytującego oczekiwania, aż z rury zleci zimna woda i zaoszczędzisz w ten sposób znaczną ilość wody.

Przeciętna 3-osobowa rodzina korzystająca z konwencjonalnej instalacji w domu jednorodzinnym, potrafi rocznie zmarnotrawić nawet do 16 000 litrów wody. Współczesna inżynieria budowlana zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym promuje takie rozwiązania, które redukują ilość urządzeń pobierających energię do minimum.

Dopuszcza się niestosowania pomp cyrkulacyjnych, o ile produkcja ciepłej wody nie odbywa się w drugim końcu budynku. Wielu użytkowników decyduje się jednak na montaż pompy po krótkim okresie użytkowania nowego domu, ponieważ dyskomfort i widoczne marnotrawienie wody przeważają szalę irytacji i akceptacji.

Należy pamiętać, że koszt montażu pompy na instalacji, która nie uwzględniała jej obecności na etapie budowy, jest znacznie wyższy niż jej montaż na początku. Niejednokrotnie instalacja wymaga małych modyfikacji, a pompa nie koniecznie znajduje się w miejscu, w jakim być powinna. Zachęcamy więc gorąco, aby stosować i zdecydowanie montować energooszczędne pompy cyrkulacyjne już na etapie budowy.

 

Pompy obiegowe ALPHA Grundfos

Drugą jakże znaną jest seria ALPHA i jej znak rozpoznawczy model ALPHA2 25-60 Grundfos. Jest to lider w swojej klasie pomp obiegowych. Pompa tak popularna jak wspomniany Junkers czy Danfoss. Energooszczędna pompa z wbudowaną funkcją AutoAdapt dzięki temu pompa pracuje pełnią swojej mocy tylko wtedy gdy jest taka potrzeba. Pompa automatycznie optymalizuje punkt pracy w zależności od wymagań instalacji.

Pompa dzięki narzędziom dodatkowym oferowanym przez producenta jak aplikacja GO Balance i modułem komunikacyjnym ALPHA Reader umożliwia instalatorowi w prosty i intuicyjny sposób dokonać zrównoważenia hydraulicznego instalacji grzewczej.

Narzędzia są wyjątkowo skuteczne, ponieważ równoważenie odbywa się na podstawie danych jak przepływy i straty ciśnienia w obiegach grzewczych, wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, czyniąc skuteczność tych działań tak wysoką jak w przypadku stosowania programów projektowych.

Seria pomp ALPHA 2 dostępna jest również w wykonaniu ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zakres stosowania pomp jest nieograniczony. Pompa posiada odporny ceramiczny wał, który jednocześnie chroni go przed cząsteczkami magnetycznymi.

Dodatkowo podczas rozruchu występują zaprogramowane wibracje, które mają za zadanie rozproszenie osadów i zanieczyszczeń. Pompa posiada tryb letni, który jest uruchamiany manualnie i ma za zadanie ochronę pompy poza sezonem grzewczym. W trybie tym pompa pracuje tylko przez dwie minuty dziennie.

Bogatszą, z bardziej rozbudowaną funkcją komunikacji dwukierunkowej pomiędzy pompą a aplikacją jest pompa ALPHA3. Pompa posiada już wbudowany moduł ALPHA Reader. Dzięki temu cała historia pracy pompy dostępna jest w aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Użytkownik może generować i przesyłać w formie raportów wszystkie komunikaty, ostrzeżenia czy alarmy wygenerowane przez pompę, ustawiać tygodniowy harmonogram pracy, a także zdalnie odpowietrzyć i zrównoważyć instalację hydrauliczną.

 

Pompy obiegowe MAGNA Grundfos

Na serii ALPHA nie kończy się oczywiście seria popularnych pomp firmy Grundfos. Należy wspomnieć również o serii Magna1 – pompie obiegowej i cyrkulacyjnej o prostej funkcji regulacji i komunikacji, ale niezrównanym poziomie efektywności energetycznej oraz niezawodności.

Jest to elektroniczna pompa „budżetowa”, która uruchamiana jest za pomocą jednego przycisku. Czytelny interfejs informuje o stanie pracy pompy, istnieje możliwość wpięcia pompy w prosty system zarządzania budynkiem BMS. Zakres stosowania to instalacje grzewcze, chłodnicze, klimatyzacja, komercyjne i prywatne instalacje grzewcze, gruntowe wymienniki ciepła, układy solarne.

Pompy Magna Grundfos występują również w wersji kołnierzowej i podwójnej. Pompą znajdującą się najwyżej w klasyfikacji „SMART” jest seria MAGNA3. Ten wysokosprawny typoszereg pomp (ponad 200 modeli pomp) posiada kilka funkcji jak FLOWLimit, FLOWAdapt, czy znana już AUTOAdapt, dzięki którym zdalny nadzór i programowanie pracy pomp odbywa się w pełnym możliwym zakresie.

Najwyższy na rynku wskaźnik wydajności oraz energooszczędność do 75%, prosty montaż i wszechstronność zastosowań, wyróżnia serię Magna spośród innych firm obecnych na rynku. Zapraszamy do sprawdzania naszej oferty na stronie proterm.sklep.pl

Autorem tekstu jest Krzysztof Szmigiel – Założyciel sklepu internetowego proterm.sklep.pl

(Visited 44 times, 1 visits today)