Odpowiednio dobrany system wypełnień wolnej przestrzeni gwarantuje bezpieczne dotarcie przesyłki do klienta. Decyzja odnośnie wyboru jego rodzaju jest zatem dla sklepu internetowego niezwykle istotna. 

Odpowiednio dobrany system wypełnień wolnej przestrzeni gwarantuje bezpieczne dotarcie przesyłki do klienta. Decyzja odnośnie wyboru jego rodzaju jest zatem dla sklepu internetowego niezwykle istotna. Producenci oferują różnego typu wypełnienia, które w wielu przypadkach okazują się być niebezpieczne. Na jakie zatem warto się zdecydować?

Czym zastąpić wypełniacze w formie tworzyw sztucznych?

Świadomość odnośnie ochrony środowiska naturalnego i negatywnego wpływu tworzyw sztucznych w społeczeństwie nieustannie rośnie. Plastik stanowi ogromne zagrożenie dla naszej planety. Pomimo częstych dyskusji na forum publicznym, jego ilość rośnie w zastraszającym tempie.

Ogromne koncerny wykorzystują go do pakowania swoich towarów, nie jesteśmy zatem w stanie pozbyć się go z obiegu. Bardzo ważna jest zatem odpowiednia segregacja odpadów tego typu już na poziomie gospodarstw domowych.

Sklepy internetowe również mają spory udział w generowaniu śmieci w formie tworzyw sztucznych – np. folii bąbelkowej. Duży odsetek decyduje się jednak na zastąpienie plastiku innym rodzajem wypełnienia.

Ekologiczną alternatywą może być zatem papierowy system wypełnień wolnej przestrzeni. Materiał ten cechuje się ogromną wytrzymałością, bowiem jego budowa oparta jest na włóknach celulozowych. Zużyty papier jako makulatura poddany może być procesowi recyklingu, a następnie ponownie wykorzystany.

Atrakcyjne cechy papierowych systemów wypełnień

Eko wypełniacze do paczek są w pełni biodegradowalne, są więc bezpieczne dla środowiska naturalnego. Papier rozkłada się średnio około 6 miesięcy, tworzywa sztuczne natomiast do kilkuset lat – różnica jest zatem kolosalna.

Coraz więcej firm chce być kojarzone z ekologiczną działalnością. Pierwszym krokiem może być zastąpienie dotychczasowych wypełnień papierową alternatywą. System ten idealnie amortyzuje ewentualne wstrząsy, dzięki czemu transport paczki w miejsce docelowe odbyć się może bez zbędnych problemów.

Wiele sprzedawców zadaje sobie pytanie – jak zapakować szkło do wysyłki? Odpowiedź jest banalnie prosta – wykorzystać do tego celu można papierowe wypełnienia. Materiał ten chroni delikatną powierzchnię przed zarysowaniami i zniszczeniem.

W sytuacji tego typu idealnie sprawdzi się system w kształcie plastra miodu. Owinąć nim możemy wybrany przedmiot, a następnie bezpiecznie wysłać przesyłkę do klienta. Atutem papieru jest również fakt, iż jest niezwykle elastyczny, doskonale dopasuje się zatem do kształtu zawartości.

Jednocześnie blokuje on i unieruchamia dany produkt, niwelując ryzyko przemieszczania się go wewnątrz kartonu.

 

(Visited 37 times, 1 visits today)