Biurko gamingowe — jakie wybrać?

Biurko gamingowe to centrum dowodzenia każdego gracza. Zapewniając długie godziny wirtualnej rozrywki, wyróżnia się niebanalnym designem oraz komfortową szerokością blatu. Najlepsze biurko gamingowe powinno być wyposażone w szereg udogodnień jak uchwyt na słuchawki czy wbudowane diody LED. Co jeszcze wpływa na jego komfort użytkowania podczas dynamicznej rozgrywki? Jak wybrać dobre biurko gamingowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zachodzisz w głowę, czym różni się biurko gamingowe od zwykłego biurka? Przede wszystkim wielkością — biurko gamingowe ma nietypowy format pozwalający na zamontowanie dodatkowych akcesoriów. Stanowisko gamingowe pomieści kilka monitorów, a jego prosta konstrukcja i przemyślane rozwiązania pozwalają na wygodne rozprowadzenie kabli. Ponadto biurko gamingowe nie zawiera szuflad i półek, dzięki czemu wszelkie niezbędne gadżety i akcesoria masz zawsze w zasięgu ręki.

Biurka gamingowe — na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Ergonomiczne biurko gamingowe pomaga zachować prawidłową postawę ciała, pomagając uniknąć bólów kręgosłupa. Aby tak było, górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku gracza. Większość biurek gamingowych wyróżnia elektryczna regulacja wysokości, dzięki której można je ustawić w pozycji od 68 do 76 cm nad podłogą.

Stabilny stelaż biurka gamingowego w kształcie litery T pozwala na intensywną eksploatację. Stelaże elektryczne są o wiele bardziej komfortowe niż standardowe, a obecność kanałów na kable podnosi ich funkcjonalność.

 

Czym biurka gamingowe wyróżniają się na tle innych modeli?

Standardowe biurko spełniając swoją rolę, pomieści zarówno komputer jak i urządzenia peryferyjne. Jednak biurko gamingowe oprócz klasycznego wyposażenia posiada także specjalne uchwyty na napój, słuchawki czy pady. Ten dodatek z pewnością ułatwi utrzymanie porządku na blacie.

Małe czy duże biurko gamingowe?

Tak jak każdy mebel, również biurko gamingowe powinno być dopasowane do rozmiaru pomieszczenia, w którym się znajdzie. Ze względu na zróżnicowane potrzeby użytkowników, na polskim rynku dostępne są zarówno małe jak i duże biurka gamingowe. Mniejsze modele o szerokości 100 cm i głębokości 60 cm przystosowane są do niewielkich przestrzeni. Duże biurka gamingowe o szerokości 160 cm i głębokości 80 cm są idealne do większych pokojów gier. Prócz rozmiarów biurek gamingowych, istotny jest także ich kształt. Chociaż najpopularniejsze są modele prostokątne, nie brakuje też zwolenników narożnych biurek gamingowych.

Blat biurka gamingowego — jaki najlepszy?

Emocjonująca rozgrywka często wymaga rozładowania emocji. Blat biurka stanowi przestrzeń, na którym wyładowujemy złość z porażki w grze. Z tego względu, tak ważne, by blat biurka gamingowego był laminowany, a więc odporny na zarysowania, wstrząsy lub gwałtowne uderzenia. Warto dodać, że solidną konstrukcją, odporną na uszkodzenia, wyróżnia się także gamingowe biurko drewniane.

Teraz już wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, stając przed zakupem biurka do gier. Bogata oferta biurek gamingowych dostępna na rynku pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

 (Visited 8 times, 1 visits today)