Nasze marzenia o podróżach często nie wytrzymują konfrontacji z zasobem naszego portfela. Niestety, większość z nas nie urodziła się milionerami, w związku z czym beztroskie wyprawy w najdalsze zakątki świata bywają czasami poza naszym zasięgiem. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z tego, co śni nam się po nocach. Trzeba jednak być sprytnym i… wykorzystywać okazje! A wcześniej – nauczyć się ich aktywnie szukać. Podpowiadamy, co zrobić, by dopomóc losowi w kwestii podróżowania. 

Szukaj, szukaj, szukaj…

Może i brzmi to jak banał, ale taka jest prawda – „szukajcie, a znajdziecie”! Jeśli chodzi o bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach, to zasada numer jeden. Szukanie może być jednak dużo bardziej efektywne, jeśli uciekniemy się do kilku prostych sztuczek…

Oczywiście, przede wszystkim należy być w tym szukaniu wytrwałym i regularnym. Wytrawni podróżnicy „za grosze” zaczynają swój dzień od sprawdzenia wyszukiwarek tanich lotów, serwisów wyłapujących najlepsze promocje i podróżniczych fan page’ów, które okazują się źródłem dostarczającym najświeższe informacje na ten temat. Chcesz ruszyć w ich ślady po kuli ziemskiej? Zacznij od naśladowania tego nawyku! To metoda szczególnie skuteczna, jeśli nie masz konkretnie sprecyzowanego celu podróży. Pamiętaj, że spontaniczne decyzje często okazują się najlepszymi w życiu. Miej to na uwadze, kiedy zawahasz się, czy aby na pewno chcesz polecieć do Brazylii… Nawet jeśli jeszcze tego nie wiesz, zaufaj nam – chcesz!

Bywa jednak i tak, że jesteśmy nieuleczalnie chorzy na jakieś szczególne dla nas miejsce na ziemi. Wymarzyłeś sobie, dajmy na to, Chiny – i wiesz, że to właśnie tam chcesz się wybrać i nic innego Cię nie zadowoli. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usługi alarmu cenowego, którą proponuje np. serwis FRU. Należy wówczas podać pożądany cel podróży i przybliżony okres, w którym chcielibyśmy wyjechać (nie zaszkodzi zaznaczyć całego roku), a także podać swój adres e-mail. Kiedy tylko w Internecie pojawi się interesująca z naszego punktu widzenia oferta, system wygeneruje wiadomość e-mail z informacją o tejże. Prawda, że proste?

Odwagi! I… spontanu!

A co, kiedy już znajdziesz tanie loty? Musisz pamiętać, że w tej wirtualnej kolejce liczy się refleks – kto pierwszy, ten lepszy! Po biletach, które w tej chwili są niewiarygodnie tanie, po upływie pół godziny może już nie być nawet śladu. Dlatego w tej rozgrywce liczą się odważne i spontaniczne decyzje. Znajdujesz – kupujesz – a resztą zajmiesz się później. Rzecz jasna, nie każdy może sobie pozwolić na takie szaleństwo – ale halo, w grę wchodzi podróż życia! Chyba nie chciałbyś jej przegapić?…

(Visited 382 times, 1 visits today)