W dawnych czasach wielu z naszych przodków spędzało wolny czas na tej rozrywce. Teraz jest ona nieco zapomniana, lecz nadal budzi ogromne emocje. Jak zdążyliście już zapewne zauważyć w tytule, dzisiejszy artykuł będzie traktował o popularnej grze w kości.

 

            W dawnych czasach wielu z naszych przodków spędzało wolny czas na tej rozrywce. Teraz jest ona nieco zapomniana, lecz nadal budzi ogromne emocje. Jak zdążyliście już zapewne zauważyć w tytule, dzisiejszy artykuł będzie traktował o popularnej grze w kości. Wydawać by się mogło, że nie ma w niej nic zaskakujące i zasady są banalnie proste. To tylko pozory, chociaż nie można z pewnością zaprzeczyć temu, że to gra w której trzeba mieć niekiedy dużo szczęścia.            Historia gry w kości sięga jeszcze czasów starożytnych, dlatego jest ona uznawana za najstarszą grę hazardową na świecie. Bardzo prawdopodobne, że taki rodzaj gry na pieniądze mógł być znany już ludziom pierwotnym, lecz zapewne w bardzo prymitywnej wersji. Najstarsze kości do gry pochodzą ze starożytnego Egiptu, który jest również uznawany za kolebkę tej rozrywki. Wyjątkowo upodobali sobie ją rzymscy cesarze, jak chociażby Klaudiusz, który nawet podjął się napisania specjalnego podręcznika dla graczy. Mało osób również wie, że kości były protoplastą innej znanej gry, jaką jest Domino.

            W rozgrywce może wziąć udział od dwóch do czterech osób i polega ona na rzucaniu pięcioma standardowymi sześciennymi kostkami. Uzyskane układy oczek na kostkach są przeliczane na punkty. Ilość oczek na kostce jest równa ilości punktów, jakie otrzymujemy. Biorąc po uwagę fakt, iż dysponujemy pięcioma kościami, to łatwo można wywnioskować, że w jednym rzucie możemy zdobyć przynajmniej 5 punktów lub nawet 30, jeżeli wyrzucimy same szóstki. Celem gry jest oczywiście zdobycie jak największej liczby punktów. Istnieje również wiele różnych kombinacji, które zwiększają standardową wartość punktową. Jest też wiele różnych premii, lecz jest to już dokładne wgłębienie się w zasady opisywanej gry. Ważne jest w niej nie tylko wspomniane już szczęście, ale również umiejętności kalkulacji.

            Kasyno gry było dawniej miejscem, gdzie można było zagrać w kości. Teraz jest to gra nieco mniej popularna i w salonach gry zdecydowanie ustępuje pokerowi, ruletce czy nawet automatom hazardowym. Stanowi jednak bardzo przyjemną rozrywkę, którą można się zająć nawet bez towarzystwa dużych pieniędzy, chociażby podczas rodzinnego popołudnia.

(Visited 1 558 times, 1 visits today)