Jak kupić krzesełko schodowe w najlepszej cenie? W artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze i kupisz urządzenie najwyższej jakości.Podjąłeś już decyzję o zakupie windy schodowej. Świetnie! Stoisz teraz przed ostatnim wyzwaniem – znalezieniem urządzenia w jak najlepszej cenie. Gorąco zachęcamy Cię do spokojnego porównania różnych dostępnych opcji. Sprawdź ceny kilku krzesełek, porównaj ich parametry i zdecyduj, które urządzenie najpełniej zaspokaja Twoje potrzeby.

W firmie Windy Schodowe od prawie 15 lat pomagamy Polakom w likwidacji barier architektonicznych. W czasie naszej działalności tysiące razy doradzaliśmy klientom w wyborze optymalnych urządzeń. Dobrze wiemy, z jakimi problemami mierzą się nasi klienci. Dlatego przygotowaliśmy wskazówki, które pomogą Ci w zakupie windy schodowej w jak najlepszej cenie.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Ile kosztuje krzesełko schodowe?
  • Kiedy kupić używaną windę krzesełkową?
  • Jak skorzystać z dofinansowania PFRON do zakupu krzesełka schodowego?
  • Dlaczego warto zaufać sprawdzonemu dystrybutorowi wind schodowych?

Ile kosztuje krzesełko schodowe?

Rozpiętość cen krzesełek schodowych jest ogromna. Najtańsze urządzenie kosztuje ok. 11 tysięcy złotych (lub nawet 9 tys. zł za używany model). Z kolei najdroższe to wydatek rzędu aż 39 tysięcy złotych. Warto zatem dobrze poznać swoje potrzeby i wymagania, a następnie dopasować do nich najkorzystniejszy model krzesełka schodowego.

Winda krzesełkowa prostoliniowa

W największym stopniu cena krzesełka schodowego zależy od tego, czy jest to urządzenie na schody proste czy z zakrętem. Krzesełka poruszające się po torze prostoliniowym są prostsze w konstrukcji i mogą być produkowane masowo. Windy krzesełkowe Homeglide oraz Acorn Superglide kosztują od 11 do 17 tysięcy złotych (wyższa cena dotyczy urządzenia montowanego na zewnątrz).

Krzesełko schodowe na schody zabiegowe

Windy na schody z zakrętem są zdecydowanie droższe. Ta duża różnica w cenie wynika z tego, że windy krzesełkowe na schody zabiegowe wymagają indywidualnego dopasowania szyny jezdnej do konkretnych schodów. Dostępne w naszej ofercie krzesełko Otolift Modul AIR kosztuje od 35 do 39 tysięcy złotych (średnio 38 tysięcy złotych).

Dowiedz się teraz, jakie masz możliwości obniżenia ceny krzesełka schodowego.

Kup windę schodową z dofinansowaniem

Dofinansowanie z PFRON to doskonała opcja dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Niezależnie od stopnia niepełnosprawności mogą one skorzystać z dotacji wynoszącej aż do 95% ceny krzesełka.

Jak kupić krzesełko schodowe z dofinansowaniem?

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udziela wsparcia finansowego do likwidacji barier architektonicznych. Winda krzesełkowa ułatwia codzienne funkcjonowanie i pokonywanie – schodów, bariery architektonicznej występującej w wielu domach.

Oto co musisz zrobić, aby uzyskać dofinansowanie do zakupu windy krzesełkowej:

  1. Skontaktuj się z odpowiednim wydziałem urzędu PCPR, MOPR lub MOPS. W urzędzie dowiesz się, jakie dokumenty należy skompletować.
  2. Zbierz wymagane dokumenty, m.in. fakturę proforma i kosztorys (przygotujemy je dla Ciebie bezpłatnie).
  3. Zanieś komplet zaświadczeń dokumentów i złóż wniosek.
  4. Poczekaj na decyzję.

Pamiętaj! Zasiłek PFRON nie jest refundacją. Nie możesz najpierw kupić krzesełka schodowego, a później ubiegać się o zwrot kosztów.

Dowiedz się więcej o tym, jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na likwidację barier architektonicznych.

Kup używane krzesełko schodowe

Jeśli potrzebujesz urządzenia na schody proste, możesz też zdecydować się na zakup używanego krzesełka. W naszej ofercie mamy używane krzesełka schodowe Acorn Superglide w cenie 9 tysięcy złotych. To świetna opcja dla osób, które nie mogą skorzystać z dofinansowania. Każda winda krzesełkowa, która trafia w nasze ręce, przechodzi gruntowny przegląd. Standardowo w krzesełku wymieniamy baterię akumulatora. Zawsze zmieniamy też obicie tapicerki na siedzisku i podłokietnikach. Dzięki temu nasi klienci kupują w pełni sprawne i estetyczne urządzenie. Przeczytaj więcej o używanych krzesełkach schodowych.

Wybierz sprawdzonego dystrybutora

Ostatni punkt na naszej liście dotyczy wyboru firmy, której powierzysz zadanie zlikwidowania barier architektonicznych w swoim domu. Postaw na profesjonalną firmę zajmującą się montażem krzesełek schodowych. Pewność, że urządzenie, z którego na co dzień korzystają Twoi bliscy jest bezpieczne, jest bezcenna.
W firmie Windy Schodowe przez lata wypracowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają nam na montaż krzesełek schodowych w nietypowych warunkach. Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy montowaliśmy windę krzesełkową na wąskich lub stromych schodach, gdy inne firmy bezradnie rozkładały ręce. Również w przypadku używanych krzesełek schodowych wybór zaufanego pośrednika jest nie do przecenienia.

Choć zakup windy krzesełkowej nie jest najłatwiejszym zadaniem, wierzymy, że nasze wskazówki pomogły rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli chcesz porozmawiać i zastanowić się, jakie urządzenie wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy wysłuchają Twoich potrzeb i pomogą Ci wybrać krzesełko schodowe w najlepszej cenie.

(Visited 11 times, 1 visits today)