Spójrz w przyszłość. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko wchodzi w dorosłość z doskonałą znajomością języka angielskiego. Za każdym razem, gdy rozmawia z obcokrajowcami, czuje się jak ryba w wodzie. Niestety edukacja w polskich szkołach nie zapewni takich efektów. Dlatego warto wziąć sprawy we własne ręce. I wcale nie musi Cię to dużo kosztować!Spójrz w przyszłość.

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko wchodzi w dorosłość z doskonałą znajomością języka angielskiego. Za każdym razem, gdy rozmawia z obcokrajowcami, czuje się jak ryba w wodzie. Niestety edukacja w polskich szkołach nie zapewni takich efektów. Dlatego warto wziąć sprawy we własne ręce. I wcale nie musi Cię to dużo kosztować!



Bajki i gry do osłuchania się z językiem

Od czego zacząć? Przede wszystkim nie zaszkodzi przypatrzeć się mieszkańcom Skandynawii – dlaczego tak świetnie mówią po angielsku? Dlaczego tylu aktorów z tego, a nie innego rejonu świata występuje w popularnych amerykańskich produkcjach? I nie grają w nich wcale obcokrajowców, ale właśnie Amerykanów! Jak to możliwe? Od dziecka obcują z językiem angielskim, choćby w telewizji. Jeśli więc Twoja pociecha jest jeszcze mała i ogląda dużo bajek, kupuj jej tylko anglojęzyczne wersje. W ten sposób osłucha się z językiem i szybciej się go nauczy. W przypadku nieco starszych dzieci to interaktywne gry online na międzynarodowych portalach zapewnią im interakcje z innymi mówiącymi po angielsku.

Książki, gazety i portale – dla słownictwa

Jeśli dziecko już czyta książki – również podsuwaj mu te w języku angielskim. Literatura dla dzieci i nastolatków naprawdę nie zawiera aż tak skomplikowanego słownictwa. Z wiekiem można zacząć subskrybować online dzienniki amerykańskie, brytyjskie, kanadyjskie czy australijskie. Dziecko poszerzy słownictwo i pozna wzorce prawidłowego pisania w tym języku. To również dobra rada dla dorosłych, którzy chcą podszlifować swój zaniedbany lata temu angielski. Przy okazji przydatne okaże się tutaj prowadzenie dziennika do zapisywania nowopoznanych słów i zwrotów.

Codzienna nauka słówek z programem online

Kolejnym dobrym krokiem jest nauka słownictwa ze specjalnym programem w internecie. Powstało już wiele wydawnictw – można się uczyć online za niewielką roczną opłatą. Naturalnie dziecko musi mieć do tego motywację, więc to opcja dla dzieci starszych, ambitniejszych i sumiennych. Wymaga to bowiem poświęcenia nieco czasu na naukę każdego dnia.

Angielski w wakacje – czyli język w praktyce

Ważne, by smyk miał kontakt z osobami, dla których język angielski jest językiem ojczystym albo które również się go uczą i naprawdę go używają. Tutaj najlepsze rozwiązanie to wysłanie dziecka na obóz językowy. Będzie mieć zajęcia z nauczycielami – obcokrajowcami. Pozna też dzieci z innych rejonów świata, które nie mówią przecież po polsku. Niejako zostanie więc zmuszone, aby używać języka obcego. Zawarte nowe znajomości jeszcze bardziej się temu przysłużą. Po powrocie smyk będzie pisać czy rozmawiać na Skype ze swoimi kolegami właśnie po angielsku.

Kursy językowe dla poprawnej angielszczyzny

Mówienie, słuchanie, czytanie – to wszystko można osiągnąć naprawdę w dość szybkim tempie, zwłaszcza jeśli jest się dzieckiem. Otaczanie się angielskojęzycznymi przyjaciółmi, filmami, książkami zdaje egzamin, nie ma co do tego wątpliwości.

Zależy Ci, by Twoje dziecko posługiwało się perfekcyjnym angielskim? A może w przyszłości pragnie studiować albo pracować w tym języku? Nie można więc zapomnieć o regularnej nauce pisania, w tym gramatyki i poszerzania bardziej zaawansowanego słownictwa. Tutaj najlepiej sprawdzą się kursy językowe. Podczas nich wiedza zostanie ustrukturyzowana i uporządkowana. Profesjonalni nauczyciele po filologii angielskiej lub native speakerzy będą korygować błędy dziecka i uczyć je poprawnej angielszczyzny.

Smile Trips
Artykuł został przygotowany przez firmę Smile Trips oferującą kursy i obozy językowe za granicą.
(Visited 412 times, 1 visits today)