Znajomość języka obcego to umiejętność, niezwykle cenna na rynku pracy. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego w 2015 roku, połowa pracowników oceniających wysoko znajomość j. angielskiego zarabiała od 3,5 do 9 tyś brutto miesięcznie. Podwyżki czekają głównie pracowników zajmujących wysokie stanowiska w pracy. Skoro wiemy, że nauka języków to brama do lepszego życia – w jaki sposób najszybciej się ich nauczyć?Znajomość języka obcego to umiejętność, niezwykle cenna na rynku pracy. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego w 2015 roku, połowa pracowników oceniających wysoko znajomość j. angielskiego zarabiała od 3,5 do 9 tyś brutto miesięcznie. Podwyżki czekają głównie pracowników zajmujących wysokie stanowiska w pracy. Skoro wiemy, że nauka języków to brama do lepszego życia – w jaki sposób da się ich nauczyć?

Wakacje to dobry czas

Za przykład wezmę Włochy i język włoski. Przydaje się on szczególnie dla kierowników restauracji, agencji turystycznych, czy pracowników firmy należącej do włoskich inwestorów. Wakacje to dobry czas, aby nauczyć się języka włoskiego. Włosi lubią przesiadywać w restauracjach, kawiarniach i są otwarci na dyskusje. Musimy tylko wiedzieć jak ją zacząć. Najlepszym sposobem na naukę wymowy oraz słów włoskich jest wyjazd do pracy. Pamiętaj jednak – pracę musisz wykonywać razem z Włochami. Po dwóch miesiącach gwarantuję Ci, że wyciągniesz z tej przygody dużą ilość praktycznych informacji.

Przed wyjazdem poznaj podstawy języka

Zanim wyjedziesz za granicę w celach nauki języka – naucz się podstaw. Istnieje wiele stron internetowych, gdzie za darmo przejdziesz kurs podstaw języka obcego. Skoro jesteśmy już przy języku włoskim, polecam stronę http://podstawywloskiego.pl/ która oferuje samouczek w pełni za darmo (posiada nagraną wymowę i przykłady). To idealny wzór możliwości nauki przez internet. W 2017 roku nie warto kupować książek, czy wybierać się na specjalne korepetycje na poziomie początkującym… To wszystko przy odrobinie cierpliwości i zawzięcia opanujesz z dostępem do internetu.

Na co zwracać uwagę?

Gdy zaczniesz przygotowywać się do swojego pierwszego wyjazdu za granicę, obowiązkowo naucz się 500 najważniejszych słówek. Dzięki tej wiedzy, zaczniesz wyłapywać nowe słówka podczas rozmów, załapiesz trochę akcentu. Znowu odsyłam Cię do strony o języku włoskim – http://podstawywloskiego.pl/slownik-tematyczny-slowka-po-wlosku/. Do wyjazdu za granicę wystarczy Ci opanowanie 3/4 słowników z tej strony.

Po dokonaniu rezerwacji na lot samolotem nie zapomnij, aby nauczyć się włoskiego – musisz rozmawiać z obcokrajowcami. Im więcej tym lepiej, nie ważne, jak dobrze mówisz w języku włoskim!

(Visited 491 times, 1 visits today)